حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

از بین بردن جای زخم بخیه

اکثر ما در برهه های از زندگی ممکن است بخیه خوردن زخم نواحی مختلفی از پوستمان را تجربه کرده باشیم ، گاهی این بخیه ها را در دوران کودکی یا نوجوانی تجربه کردیم شاید هم این بخیه را از عمل های جراحی مختلف به یادگار داشته باشیم ، در هر صورت حتما درک میکنید که زندگی کردن وقتی که پوستتان به هم دوخته شده باشد چه حسی دارد .در هر صورت شما این حالت ها را تحمل می کنید زیرا می دانید که این بخیه های کوچک مزاحم در نهایت به ترمیم پوست آسیب دیده ی شما کمک میکند و در آخر پزشک آنها را میکشد و از پوست شما جدا میکند ، اما در اکثر اوقات یک اسکار ناخوشایند از خود به جای میگذارند.

دقیقا زمانی که فکر میکنید پوست شما به حالت اول خود بازگشته یک یادگار از اتفاقی که برایتان پیش آمده را بر روی پوستتان باقی می گذارد.به جای ماندن اسکار بعد از بخیه یک معضل بزرگ برای کسانی که قصد انجام عمل جراحی (زیبایی ، زایمان و .. ) دارند و یا در اثر ضربه پوستشان زخم شده و نیاز به بخیه دارند است .

  • چطور اسکار به جای مانده از بخیه را کاملا از بین ببریم ؟

در این مطلب قصد داریم چند راه حل ساده که به شما کمک می کند اندازه ی اسکار به جای مانده از بخیه تان را تا حد ممکن کاهش دهید را برای شما بیان کنیم!

اسکار به جا مانده از جای زخم بخیه بر روی پوست

قبل از کشیدن بخیه چه اقداماتی باید انجام دهیم ؟

برای اینکه اندازه ی اسکار به جای مانده از بخیه را به حداقل برسانید لازم است قبل از کشیدن بخیه اقداماتی را انجام دهید

  • مطمئن شوید که ناحیه زخم همیشه تمیز است ، خیلی آرام و با احتیاط ناحیه زخم شده را با آب بشویید.از مواد شوینده نا ملایم ، ید دار ، هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه ) و یا هر محصولی که الکل داشته باشد استفاده نکنید!
  • همیشه زخم خود را بپوشانید ، این عمل به زخم شما کمک میکند که از آلودگی و جرم های محیطی در امان باشد .
  • به هیچ عنوان به جای زخم و بخیه ها دست نزنید مگر اینکه در حال تمیز کردن آن باشید ، تا آنجایی که ممکن است با زخم خود با ملایمت رفتار کنید.
  • از آنتی بیوتیک ها در نواحی بخیه استفاده کنید تا به فرآیند ایجاد پوست جدید کمک کند.

پوست هر کس به نحوی بهبود پیدا میکند حتی اگر تمامی اقدامات احتیاطی ممکن را انجام دهید ممکن است وقتی که بخیه های زخم خود را کشیدید باز هم اسکار کوچکی از زخم شما به جای بماند

اما این آخر دنیا نیست راهکار هایی برای از بین بردن قطعی اسکار به جای مانده از بخیه وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره میکنیم !

 

ترمیم اسکار به جا مانده از زخم برش جراهحی زایمان

 

  • برای از بین بردن اسکار بعد از کشیدن بخیه چه کار هایی باید انجام داد؟

  • استفاده از کرم ها و ژل های مخصوص اسکار یک متد خیلی آسان برای درمان جای زخم و اسکار بخیه هستند. فقط کافی است روزی چند بار از آن ها بر روی اسکار خود استفاده کنید تا به فرآیند احیای پوست کمک کند.گاهی اوقات ژل ها و کرم های موجود در بازار برای اسکارهای بخصوصی تولید شده اند پس سعی کنید از متخصص پوست مشاوره بگیرید تا به شما کمک کنند محصول بخصوص اسکار خود را تهیه کنید.استفاده از کرم ها و  ژل های مخصوص اسکار پروتکل درمانی بخصوص خود را دارند و طول درمان متفاوتی دارند اما نسبت به نتیجه ی رضایت بخش و درمان قطعی و بدون بازگشت آن ارزش استفاده و امتحان آن را دارد .
  • استفاده از نوار های سیلیکونی اسکار-اف ایکس نیز یک راه فوق العاده برای مدیریت بهبود ظاهر اسکار های به جای مانده از بخیه است ، در حقیقت انجمن بین المللی متخصصان پوست  استفاده از نوار سیلیکونی را به عنوان استاندار طلایی درمان جای زخم و اسکار به جای مانده از عمل های جراحی و اسکار های تروما معرفی کرده است .این متد بخصوص حتی در درمان اسکار های بخصوصی همچون اسکار های کلوئیدی و اسکار های هایپرتروفی جوابگو هستند.آنها حتی در اندازه و سایز های مختلفی با توجه به نوع اسکار و اندازه ی بخصوص آن تولید میشوند.
  • شاید بهترین راه مدیریت اسکار های به جای مانده از بخیه این است که چند متد مختلف را باهم ترکیب کرده تا جواب نهایی را سریعتر بگیرید ، ممکن است زمانی که برای درمان هر روز می گذارید افزایش پیدا کند اما جوابی که در دراز مدت می گیرید بسیار سریع تر اتفاق می افتد.
  • اسکارهیل استفاده همزمان ژل سیلیکونی رژواسیل و نوار سیلیکونی اسکار-اف ایکس را برای چند ماه اول (این زمان بسته به اندازه و شدت اسکار متفاوت است ) و استفاده از کرم اسکار استاتیک را در مرحله آخر درمان بعد از همسطح سازی توسط ژل و نوار سیلیکونی ، برای همرنگ سازی اسکار با رنگ پوست توصیه میکند .

 

 

تفاوتی نمیکند که چه اتفاقی بعد از کشیدن بخیه برای پوست بیفتد پوست انسان همواره در حال ترمیم و احیای خود است ، حتی اگر از کشیده شدن بخیه ها و اسکار به جای مانده از آن مدت خیلی زیادی گذشته باشد به کمک محصولات فوق العاده کمپانی اسکارهیل میتوانید برای همیشه با آنها خداحافظی کنید .

محصولات ضد اسکار کمپانی اسکارهیل برای ازبین بردن انواع جای زخم بخیه پوستی

مشاورین مجرب کمپانی اسکارهیل قدم به قدم تا انتهای درمان در کنار شما هستند .

کافی است از اسکار خود برای ما یک عکس ارسال کنید تا مشاوره تخصصی و رایگان بگیرید!

Dgdena2
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *