حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

سه نوع زخم و راه درمان آنها

3نوع زخم پوستی و راه درمان آن

پوست شما اولین چیزی است که هرکسی می بیند . یک کشش ناگهانی، یک زخم ، یک ضربه ، برش کوچک یا حتی یک لکه می تواند بر روی ظاهر پوست شما و احساسی که به آن دارید تاثیرگذار باشد . حتی میتواند باعث شود دیگر به ظاهر پوست خود اهمیت ندهید ، اما در نظر داشته باشید که حتی اگر در حباب زندگی کنید پوست شما تا زمانی که به آن رسیدگی نکنید به حالت ایده آل خود نمی رسد. در ادامه ما برای شما ۳ نوع اسکار (کلوئیدی ، هایپرتروفی ، آکنه) و راه های درمان آنها را توضیح خواهیم داد :

  • اسکار ها چگونه شکل می گیرند ؟

اسکار ها تنها به صورت برش های تصادفی و زخم بوجود نمی آیند ، آنها در فرم ها و حالت های مختلفی بسته به اتفاق شکل گیری آنها بوجود می آیند ، حتی میتوانند به دلایل طبیعی مانند آکنه و خراش (ناشی از خارش و خشکی ) بوجود بیایند. به طور کلی اسکار ها جواب بدن شما به از گسیختگی سلول های پوست هستند و نیازی نیست تا آخر عمر همراه شما باشند .

  • اسکار کلوئیدی چیست ؟

اسکار های کلوئیدی بزرگ ، تیره و برجسته هستند ، در بعضی مواقع  ممکن است نتیجه ی صدمه پوستی ، برش جراحی یا حتی نیش یک حشره باشند . بافت اسکار در اثر تکثیر بی رویه کلاژن رشد میکند که نهایتا یک بافت سخت و ناصاف و برجسته از خود به جا میگذارد که به آن اصطلاحا کلوئید گفته میشود. اکثر مواقع کلوئید ها خارج از مرز زم اولیه رشد می کنند و بافت سالم پوست اطراف زخم را تحت الشعاع قرار میدهند. زخم های کلوئیدی معمولا در نواحی سینه ، شانه ، گونه ها شکل میگیرد اما آنها میتوانند در همه جای پوست بدن ایجاد شوند.

اسکار کلوئیدی و راه درمان این زخم پوست

  • درمان زخم های کلوئیدی

زمانی که پای درمان اسکارهای کلوئیدی به میان می آید اسکارهیل ۲ گزینه را بسته به مدت زمان ایجاد زخم و عمر آن پیشنهاد میدهد :

برای اسکار های جدید ، ما استفاده از ژل سیلیکونی رژواسیل همراه با نوار های سیلیکونی اِسکار-اف ایکس را توصیه میکنیم و برای زخم هایی با عمر بیشتر از ۶ ماه استفاده از ژل سیلیکونی رژواسیل به همراه کرم اسکار استاتیک را پیشنهاد میکنیم.

  • اسکارهای هایپرتروفی چیست ؟

اسکارهای هایپرتروفی نیز برجسته هستند و از نظر بافت تقریبا شبیه به کلوئید ها هستند اما تفاوتی اصلی آنها در این است که اسکار های هایپرتروفی در مرز اولیه زخم ایجاد می شوند و به بافت سالم اطراف زخم سرایت نمیکنند و معمولا به رنگ قرمز و صورتی پدیدار می شوند.این زخم ها بسیار متداول هستند و با گذر زمان ، مسطح و از بین میروند . اما اگر اسکار شما از بین نرفته یا میخواهید زودتر آنرا از بین ببرید گزینه هایی برای از بین بردن آنها وجود دارد که به آنها اشاره میکنیم.

اسکار هایپرتروفی و راه درمان این زخم پوست

  • درمان اسکارهای هایپرتروفی

مانند اسکار های کلوئیدی استفاده از نوار سیلیکونی اسکار-اف ایکس و ژل سیلیکونی رژواسیل برای زخم های تازه به مسطح شدن آن کمک میکند و استفاده از کرم اسکار استاتیک برای اسکار های هایپرتروفی با عمر بیش از ۶ ماه به همراه نوار یا ژل سیلیکونی نیز تجویز تیم اسکارهیل است.

  • اسکار های آکنه

اگر شما تا به حال آکنه های شدید را ( در زمان بلوغ و نوجوانی یا در بزرگسالی ) تجربه کرده باشید احتمال اینکه هنوز جای آن به صورت فرورفتگی بر روی پوستتان داشته باشید بسیار بالاست . اسکارهای آکنه مدل های مختلفی دارند ، مانند فرو رفتگی های عمیق و یا حتی سطحی ، شاید هم به صورت نقطه های قرمز .

درمان اسکار آکنه پوست

برخلاف زخم های های هایپرتروفی و کلوئیدی زخم های آکنه تمایلی به رشد ندارند و معمولا به صورت فرورفتگی باقی میمانند.

  • درمان اسکار های آکنه

ژل سیلیکونی رژواسیل و کرم اسکاراستاتیک کمپانی اسکارهیل یک درمان انتخابی فوق العاده برای اسکار های به جا مانده از آکنه و فرورفتگی های مربوط به آن بر روی پوست است. فرمول به کار رفته در این محصولات کاملا طبیعی است و بلافاصله بعد از اعمال به ناحیه اسکار جذب پوست شده و به همسطح سازی اسکار با پوست می پردازد . ژل سیلیکونی رژواسیل به هیچ عنوان حالت چربی و چسبندگی ندارد و به راحتی می توانید از آن بر روی پوست صورت استفاده کنید.

محصولات ضد اسکار کمپانی اسکارهیل برای ازبین بردن انواع جای زخم بخیه پوستی

برای مشاهده و بررسی بیشتر محصولات کمپانی اسکارهیل اینجا را کلیک کنید

در هر حال مشاورین مجرب ما تا انتهای درمان جای زخم شما قدم به قدم با شما همراه هستند ، شما فقط کافیست برای پشتیبان آنلاین این وبسایت عکس اسکار خود را ارسال کنید تا در اسرع وقت مشاوره تخصصی رایگان بگیرید

Dgdena2
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *