آیا پیرسینگ عوارض دارد ؟

امروزه دنیای مد و زیبایی به جاهای عجیبی رسیده است ، انواع روش های مختلف با هدف جذاب و زیباتر شدن مرزهای خلاقیت را  جابجا کرده است .این کار به منظور آویزان کردن طلا و زیور الات به محل مورد نظر انجام میشود.سوراخ کردن گوش برای آویزان نمودن گوشواره از سال های متمادی عمومیت داشته و خانم ها اغلب از سنین کودکی این کار را انجام میدادند.اما کم کم این کار به سوراخ کردن بینی، گونه ، گوشه لب ، روی زبان وبرخی جاهای دیگر کشیده شد و به مرور زمان طرفداران خاص خود را پیدا کرد.از معروف ترین پیرسینگ های امروز میتوان به پیرسینگ ابرو ، پیرسینگ بینی ، پیرسینگ ناف اشاره کرد. اما چیزی که خیلی ها ممکن است درباره ی پیرسینگ به شما نگویند احتمال ایجاد زخم بعد از انجام پیرسینگ است . البته پیرسینگ های مغناطیسی که با استفاده از آهنربا به پوست میچسبند باعث ایجاد اسکار نمیشوند و مورد بحث ما نیستند.

توصیه ما به شما این است که قبل از انجام این نوع جراحی های حتما تحقیق کنید و اطلاعات لازم را بدست آورید.

پیرسینگ ابرو

تفاوت زخم های کلوئیدی و هایپرتروفیک

هنگامی که پوست آسیب میبیند ،در ناحیه اسکار پوست مقدار زیادی آب و رطوبت از دست میدهد.همزمان بدن فرآیند احیای پوست را فورا شروع میکند . این فرآیند با ترشح مقدار زیادی کلاژن همراه است.

سرانجام با جمع شدن کلاژن روی سطح اسکار ، زخم بسته شده اما این انباشته شدن کلاژن ، پوست محل اسکار را ضخیم میکند ، در نتیجه اسکار ضخیم تری شکل میگیرد .

اسکار های تنوع زیادی دارند که دو نوع آن اسکار کلوئیدی و اسکار هایپرتروفیک است که هردو معمولا ضخیم هستند. این اسکار ها نتیجه ی انباشته شدن مقدار زیادی کلاژن در ناحیه اسکار هستند که معمولا مواج و بزرگتر از زخم بهبود یافته هستند و اغلب هنگامی بوجود می آیند که محل پیرسینگ به صورت نادرستی بسته شود.

هرچند که این دو نوع اسکار شباهت هایی باهم دارند اما دقیقا یکی نیستند. آنها هردو دارای مقدار زیادی کلاژن انباشته شده هستند اما رفتار شان باهم فرق دارد.

زخم های هایپرتروفیک پس از گذر مدت کوتاهی بعد از زخم شدن بوجود می آید اما زخم های کلوئیدی ممکن است ماه ها بعد از زخم شدن بوجود بیاید.

تفاوت دوم آنها در فرم بافت کلاژن انباشته شده است .در زخم های کلوئیدی بافت کلاژن به پوست اطراف اسکار نیز گسترش میابد ، اما در زخم های هایپرتروفیک ، بافت کلاژن فقط در ناحیه زخم رشد میکند.

اسکار کلوئیدی یا زخم کلوئیدی به جا مانده از پیرسینگ بر روی پوست گوش


اسکار هایپرتروفیک یا زخم هایپرتروفیک جای پیرسینگ دماغ

پیرسینگ چگونه باعث اسکار میشود

اگر در انجام عمل پیرسینگ از ابزار استریلیزه نشده استفاده شود ، پیرسینگ آلوده میشود.

از زدن دست کثیف به پیرسینگ نیز که باعث افزایش جرم و باکتری در ناحیه پیرسینگ می شود خود داری کنید.

علاوه بر این باید به خاطر داشته باشید که مراقبت های لازم  بعد از انجام پیرسینگ را فراموش نکنید همچنین

اگر قصد تغییر پیرسینگ را بعد از اینکه جای آن در حال پر شدن است را دارید یا قصد استفاده از جواهرات بدلی را دارید احتمال آلوده شدن جای پیرسینگ افزایش می یابد.

فراموش نکنید که جای پیرسینگ ممکن است بعد از طول مدتی باعث اسکار شود .

 

اگر پیرسینگ باعث جای زخم شد چه اقداماتی را باید انجام داد ؟

معمولا جای زخم بعد از مدتی مقدار کمی بهبود می یابد. اما اگر شما نیاز به ترمیم سریع تر دارید یا از ترمیم طبیعی پوست خود راضی نیستید ، کمپانی اسکارهیل محصولاتی را عرضه میکندکه در درمان سریع تر و بهتر پوست به شما کمک میکند.

ما به شما استفاده از محصولات سیلیکونی را توصیه میکنیم چرا که سیلیکون به عنوان عنصر طلایی و کاملا موثر مدیریت درمان اسکارها نقش بسزایی ایفا میکند.

محصولات سیلیکونی کمپانی اسکارهیل قابلیت استفاده بر روی انواع اسکار (حتی اسکار های کلوئیدی و هایپرتروفیک ) را دارد و در ترمیم انواع پوست کارایی خوب خود را ثابت کرده است.

ما به شما استفاده از نوار سیلیکونی اِسکار- اِف ایکس یا ژل سیلیکونی رژواسیل را جهت پیشگیری از بوجود آمدن اسکار ها بعد از پیرسینگ توصیه میکنیم زیرا باجبران رطوبت و آب از دست داده شده در لایه های بالایی پوست ترشح بی رویه کلاژن را تنظیم کرده و باعث بهبود ظاهر اسکار میشود، در نتیجه جای زخم شما نرمتر و صاف تر شده و از ورود باکتری به ناحیه اسکار جلوگیری میکند.

 

اگر هنوز قصد انجام پیرسینگ را دارید لازم است به چند نکته توجه کنید!

  • درباره ی پیرسینگ کردن تحقیق کنید و مطمئن شوید کسی که قرار است این عمل را بر روی شما انجام دهد از وسایل استرلیزه استفاده میکند.

  • دست کثیف را به هیچ عنوان به محل پیرسینگ نزنید

  • بهداشت را رعایت کنید و همواره محل پیرسینگ را تمیز نگه دارید

  • پیشگیری از بوجود آمدن اسکار از طریق استفاده از محصولات سیلیکونی

هیچ تضمینی وجود ندارد که پیرسینگ شما از خود اسکار به جای بگذارد یا نگذارد اما با رعایت موارد فوق تفاوت بزرگی را میتوانید در سلامت پوست خود بعد از انجام این عمل ایجاد کنید.

زندگی کوتاه تر از آن است که کاری را که دوست دارید انجام ندهید.

 

اگر هنوز پاسخ خود را نیافتید میتوانید با پشتیبان آنلاین تماس برقرار کنید و با ارسال عکس اسکار خود مشاوره ی تخصصی بگیرید

ما تا انتهای درمان در کنار شما خواهیم بود

مشاهده این محصول :

ژل سیلیکونی رژواسیل 

ترمیم جای زخم با نوار سیلیکونی اِسکار-اِف ایکس (Scar FX)

                                       

Dgdena2
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *