چگونه ترک پوستی را درمان کنیم

ترک پوستی یا استرچ مارک بر روی شکم

هنگامی که بدن شما دچار تغییر سایز ناگهانی ناشی از حاملگی ، چاقی ، لاغری و رشد عضله میشود و از حد خاصیت کشسانی پوست میگذرد ، پوست دچار پارگی شده و ترک های پوستی ایجاد میشوند.این معضل بخصوص در زمان حاملگی یا بلوغ بسیار شایع است. هنگامی که رشد قسمت های بخصوصی از بدن از حالت معمول سریع تر اتفاق بیوفتد ، در این شرایط لایه ی سطحی پوست تغییر ناپذیر مانده و لایه های پایینی ، که در آن کلاژن و الاستین که باعث خاصیت کشسانی پوست هستند ، باریک و ترک دار میشوند ترک پوستی یا استرچ مارک(stretch mark) ایجاد میشود .

به طور کلی ترک پوستی یا استرچ مارک (استریا) در نتیجه ی کشش بیش از حد پوست ایجاد میشود.

ترک پوستی یا استرچ مارک روی شکم

ترک های پوستی معمولا در روز های اول شکل گیری به رنگ های قرمز و بنفش تیره (بسته به رنگ پوست ) دیده میشود و به شکل خط های موازی بر روی پوست ایجاد میشوند . اما نهایتا بعد از گذشت مدتی به رنگ نقره ای براق در می آیند و تبدیل به یک اسکار درمان نشده میشوند. این خطوط معمولا در ناحیه شکم ، بازو ، ران ، باسن و سینه ها تشکیل میشوند.

شما ممکن است بخاطر ژنتیک و خاصیت ارتجاعی ژنتیکی پوستتان ،  بیشتر در معرض ایجاد ترک های پوستی باشید.

ترک پوستی یا استرچ مارک ناشی از حاملگی و چاقی بر روی شکم

چگونه ترک های پوستی را درمان کنیم ؟

همزمان که استرچ مارک به یک مشکل شایع و معمولی تبدیل شده ،  برای بعضی از مردم ، ترک پوستی با گذر زمان جزئی از پوستشان میشود و آن ها حتی ممکن است متوجه آن هم نشوند  ، اما برای بعضی دیگر استرچ مارک  تبدیل به یک دغدغه ی ذهنی شده و از حضور این ترک ها خسته و ناراحت هستند .

به هر حال اگر ترک پوستی را یک نقص در پوست خود می دانید و میخواهید از شر آن خلاص شوید راه هایی برای درمان و از بین بردن آن وجود دارد. اگر زمانی که ترک های پوستی شما تازه است و رنگ تیره ای دارد درمان آن را شروع کنید شانس درمان قطعی آن و ترمیم سریع  پوست آسیب دیده ی شما به مراتب بیشتر  است .

اگر مدت زمان زیادی از ایجاد استرچ مارک بر روی پوست شما میگذرد هم نیازی به نگرانی نیست ! با انتخاب محصول مناسب و طی کردن دوره ی درمان منظم میتوانید برای همیشه آنها را از بین ببرید.

ترک پوستی یا استرچ مارک بر روی بازو

آیا استفاده از کرم های ترک پوستی موثر هستند ؟

پیدا کردن یک کرم مناسب که بتواند ترک های پوستی شمارا به سرعت از بین ببرد به اندازه ای که فکر میکنید سخت نیست ، کرم استرچ مارک کمپانی اسکارهیل آمریکا (Resolve)  از یک ترکیب اختصاصی و ثابت شده ، که در پیشگیری و درمان استرچ مارک موثر هستند ، ساخته شده است . شما میتوانید زمانی که اولین نشانه از استرچ مارک را بر روی پوست خود دیدید از این کرم استفاده کنید تا از تشکیل آن پیشگیری کنید.

این محصول برای مادران باردار یا هرکس دیگری که انتظار تغییر وزن ناگهانی را دارد بهترین انتخاب است.

فرمول منحصر به فرد کرم استرچ مارک اسکارهیل (Resolve) از ترکیب پپتایدها ، سرامید ها و ترکیبات گیاهی مثل روغن نارگیل ، روغن شئ(آبرسان ، ضد التهاب و ضد پیری) و آلوئه ورا برای ترمیم و بازسازی پوست شما تولید شده است.

شما نیازی نیست از وجود استرچ مارک بر پوست خود خجالت بکشید همچنین اصلا نیازی نیست که با آن ها زندگی کنید

ترمیم و بازسازی ترک های پوستی پوستتان را به کرم استرچ مارک ریسالو (Resolve) بسپارید ، مطمئنا از تاثیر آن بر استرچ مارک های خود شگفت زده خواهید شد .

کرم استرچ مارک (resolve) مخصوص از بین بردن ترک های پوستی

Dgdena2
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *