مواد تشکیل دهنده کرم اسکار استاتیک (1)

موادتشکیل دهنده کرم اسکار استاتیک جهت درمان اسکار.jpg (1)

همانطور که میدانید کرم سیلیکونی اسکار استاتیک داراي ۲۳ ماده درماني فعال براي درمان انواع اسکار مي باشد که هیچ کدام از محصولات فعلی موجود در بازار در زمینه درمان اسکار، اين حجم و تعداد ترکیبات فعال درمانی ندارد. مواد تشكيل دهنده اين کرم اساسا جزء مواد آنتي اكسيدان پلي پپتيد و سيليكون مايع و چندين تركيب گياهي براي بهبود ظاهر اسکار مي‌باشد. در این مطلب قصد داریم 2 ماده درمانی فعال به کار رفته در فرمول بی نظیرِ این ترمیم کننده کمپانی اسکارهیل را بیشتر بررسی کنیم.

🧅عصاره ي پياز  (onion extract) 🧅

عصاره ی پیاز یکی از ۲۳ ماده ی درمانی فعال به کار رفته در کرم اسکار استاتیک است که میتوان آن را یکی از مهم ترین این ترکیبات دانست.

عصاره ی پیاز یکی از شناخته شده ترین و قدیمی ترین ترکیبات طبیعی برای درمان اسکار است.

مراقبت از پوست توسط عصاره ی پیاز:

همانطور که میدانید آنتی اکسیدان ها تاثیر بسزایی در  مراقبت از پوست دارند.

آنتی اکسیدان های موجود در پیاز با رادیکال های آزاد مقابله کرده و از پوست محافظت میکنند.

  • ضد التهاب

پیاز علاوه بر داشتن ویتامین c و آنتی اکسیدان حاوی ترکیباتی است که خاصیت ضد التهاب و آنتی باکتریال دارد .در واقع پیاز بر فعالیت ۲ نوع آنزیم که سبب ایجاد التهاب و تحریک پذیری پوست میشوندتاثیر گذاشته و با کاهش یا متوقف کردن این آنزیم ها موجب کلاژن سازی هدفمند در پوست میشود.

عصاره ی پیاز دارای اسید گیاهی به نام «سولفنیک اسید» است که میتواند بر روی پوست پیلینگ مناسب انجام دهد.یعنی باعث ریزش و رفع لایه ی سلول های مرده و کراتینی  پوست میشود که در نهایت این فعالیت شادابی پوست را فراهم میکند.

پیاز  حاوی یک آنتی اکسیدان طبیعی به نام «کوئرستین فلاونولی»است که باعث تولید ملاتونین (هورمون مسئول رنگدانه ی پوست ) میشود و استفاده از آن بر روی لکه های تیره باعث تولید رنگدانه های طبیعی میشود و هایپر پیگمنتیشن را کاهش میدهد

  • بهبود جای زخم

عصاره ی پیاز بر روی انواع اسکار موثر است. از آنجا که این عصاره  باعث کلاژن سازی در پوست میشود و با داشتن ویتامین هایA و B وC ،میتواند با گذر زمان باعث بهبود در ظاهر زخم شود.

🧨همه ی این ویژگی ها و خواص،این ماده را به ترکیبی مهم و موثر در محصول اسکار استاتیک تبدیل کرده است🧨

موادتشکیل دهنده کرم اسکار استاتیک جهت درمان اسکار.(2)

تحقیقات حاکی از آن است که استفاده از عصاره ی پیاز به همراه ترکیباتی نظیر آلانتوئین برای بهبود رنگ و ظاهر اسکار بسیار مفید خواهد بود.

موادتشکیل دهنده کرم اسکار استاتیک جهت درمان اسکار.jpg (3)

آلانتوئین  (Allantoin) چیست؟

آلانتوئین یک ترکیب نیتروژن دار طبیعی است که به شکل پودری و کریستالی بدون رنگ و بو میباشد. این ترکیب به طور طبیعی در گیاهان وجود دارد و در گذشته فقط از گیاهان گرفته می شده است از جمله،گیاه بابونه و جوانه ی گندم. اما در سال ۱۹۳۵ فردی به نام رابینسون موفق به جداسازی آلانتوئین از حیوانات شد و باعث شد تا امروزه این ماده از اکثر حیوانات پستاندار قابل استخراج باشد.

🔖نکته ی قابل توجه این که این ماده به صورت غنی در بدن انسان وجود دارد و به عنوان یک ماده‌ی ایمن شناخته شده است.

✅مهمترین خواص آلانتوئین:

  • حفظ رطوبت،از بین بردن قرمزی و تسکین دهنده ی پوست

آلانتوئین یک ترکیب تسکین دهنده ی التهابات پوستی است . میزان تسکین دهندگی بالای این ترکیب پس از تحریکات مکانیکی،شیمیایی و حتی تحریک توسط UV مورد تایید واقع شده است و میتواند یک محافظ طبیعی برای پوست باشد.

  • یکی دیگر از ویژگی های جالب آلانتوئین تاثیر مفید آن بر حفظ رطوبت پوست است.

تحقیقات حاکی از آن است که حضور این ترکیب در محصولات میتواند قرمزی پوست و از دست رفتن آب لایه ی اپیدرم را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.  در اکثر موارد حتی درد ناشی از زخم پس از گذشت اولین دفعات استفاده از آلانتوئین از بین میرود.

  • خاصیت کراتولیتیکی

از آلانتوئین به عنوان یک ماده ی فعال و ایده آل با اثر نرم کنندگی بالا در درمان های کراتولیتیکی یاد میشود.دبه این معنا که استفاده از آلانتوئین بر پوست  باعث نرم شدن و صاف شدن ظاهر آن میشود و از خشکی و زبری پوست جلوگیری میکند. این ماده بدون تحریک پوست میتواند آن را بازسازی کند که یک مزیت خیلی مهم نسبت به داروهای حاوی سالیسیلیک اسید به شمار میرود.

  • فرآیند تکثیر سلولی

افزودن آلانتوئین به محصولات درمان زخم باعث تسریع بهبود زخم می شود ، چگونگی عملکرد این ماده در بهبود زخم پیچیده است .به این ترتیب که ابتدا باعث میشود بافت مرده ی پوست برداشته شود و سطح بیرون زخم از سلول های مرده پاک شود. پس از آن تکثیر سلولی شتاب میگیرد که همین امر منجر به رشد بافت سالم و تشکیل اپیدرم میگردد.

موادتشکیل دهنده کرم اسکار استاتیک جهت درمان اسکار
برای بررسی بیشتر و مشاهده کرم سیلیکونی اسکار استاتیک کمپانی اسکارهیل اینجا را کلیک کنید

✅تمامی این موارد برای درمان اسکار لازم و ضروریست به همین علت استفاده از این ترکیب در کرم  اسکار استاتیک گام مثبتی در پیش بردن پروسه ی درمان است و این تنها 2 ماده درمانی فعال برای از بین بردن جای زخم از بین 23 ماده درمانی به کار رفته در فرمول کرم سیلیکونی اسکار استاتیک کمپانی اسکارهیل است.

اسکار استاتیک در ترمیم انواع آسیب های پوستی موثر است برخی از درمان های مورد هدف اسکار استاتیک شامل :

ترمیم اثرات زخم های سوختگی

ترمیم اثرات برجای مانده از جوش ها( آکنه)

از بین بردن خطوط برجای مانده از حاملگی و چاقی

کاهش اثرات زخم های ناشی از ضربه

کاهش قرمزی و تغییر رنگ زخم

از بین برنده التهابات و لک های ناشی از انواع لیزر

مؤثر در نرم کردن و صاف کردن زخم های (Scar) برجای مانده از جراحی ( برجسته و فرورفته)

موادتشکیل دهنده کرم اسکار استاتیک جهت درمان اسکار

در هر صورت مشاورین مجرب کمپانی اسکار هیل به صورت آنلاین  در هر ساعت از شبانه روز  برای ترمیم پوست آسیب دیده شما و از بین بردن انواع ضایعه های پوستی به شما مشاوره تخصصی و رایگان میدهند و با شما تا آخر درمان و ترمیم پوست آسیب دیده تان همراه هستند

برای دریافت مشاوره تخصصی و رایگان کافیست از اسکار خود برای ما عکس ارسال کنید مشاورین ما در اسرع وقت شما را برای از بین بردن انواع زخم راهنمایی میکنند.

Dgdena2
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *