درمان ترک های پوستی جدید و قدیمی

درمان ترک پوستی ناشی از حاملگی

امروزه ترک پوستی به یک مشکل شایع در بین کسانی که دچار تغییر سایز ناگهانی ناشی از رشد عضله ، حاملگی ، چاقی و لاغری میشوند تبدیل شده است . کرم استرچ مارک کمپانی آمریکایی اسکارهیل با فرمول پیشرفته و منحصر به فرد در جلوگیری از ایجاد این ترک های پوستی و حتی در درمان آنها بسیار موثر واقع شده و توسط متخصصین پوست به مادران باردار و کسانی که انتظار تغییر وزن ناگهانی را دارند توصیه و تجویز می شود .

استرچ مارک چیست؟

ترک‌های پوستی، استریا یا استرچ مارک که با اسامی دیگری مثل ترک حاملگی، خطوط چاقی لاغری و غیره هم شناخته می‌شود، در واقع اسکارهای خطی هستند که همراه با آتروفی (تحلیل) و فرورفتگی پوست همراه است. استرچ مارک هم در زنان و هم در مردان دیده می‌شود اما شیوع آن میان زنان به مراتب بیشتر است. این رگه‌های فرورفته‌ معمولاً روی سطح پوست شکم، سینه‌ها، ران و باسن ایجاد می شود. ترک های حاملگی یا استرچ مارک در زمان  حاملگی به ویژه در 3 ماهه سوم شایعتر است.

ترک های پوستی درمان قطعی ندارد ولی روش های درمانی خاصی وجود دارد که به محوشدن این خطوط آزاردهنده و بهبود ظاهر پوست مبتلا به آن کمک می‌کنند. استرچ مارک به هیچ وجه دردناک یا خطرناک نیست و تهدیدی برای سلامت پوست یا سلامت عمومی شما به حساب نمی‌آید، اما عده ی زیادی نگران ظاهر ناخوشایند آن هستند.

درمان استرچ مارک چاقی

 

نشانه‌های بروز ترک پوستی:

همه انواع استریا ها شبیه هم نیستند. ترک های پوستی با توجه به مدت زمانی که روی پوست شما ظاهر شده اند ، علت بروز آن ، ناحیه پوستی درگیر و نوع پوستی که دارید، می‌تواند شکل‌های متفاوتی به خود بگیرد. بعضی از انواع شایع ترک‌های پوستی عبارتند از:

-رگه‌ها یا خطوط فرورفته روی پوست

– رگه‌های صورتی، قرمز، سیاه، آبی یا بنفش

-رگه‌های براق که به مرور کم‌رنگ می‌شود

-رگه‌هایی روی سطح شکم، سینه‌ها، باسن یا ران

-رگه‌هایی که سطح وسیعی از پوست را درگیر می کند.

ترک پوستی به چه دلیلی ایجاد می‌شود؟

ترک پوستی به دلیل کشیدگی ناگهانی پوست در یک دوره زمانی به نسبت کوتاه شکل می‌گیرد. استرچ مارک در بعضی افراد به صورت ژنتیکی و  بدون اینکه چاق یا لاغرشوند ایجاد می‌شود ولی در بیشتر موارد این ترک‌های پوستی بعد از حاملگی و شیردهى، حوالی دوره بلوغ، به علت تغییرات شدید وزن، قد و حجم توده عضلانى‌، تمرینات ورزشی شدید و بیش از اندازه، تغییرات هورمونی ، مصرف طولانی مدت داروهای استروئیدی(کورتون) و ابتلا به سندروم کوشینگ و سندروم مارفان دیده مى‌شود.

شدت این عارضه به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله فاکتورهای وراثتی، میزان کشیدگی پوست و سطح هورمون کورتیزون خون.کورتیزون نوعی هورمون است که توسط غدد فوق کلیوی ترشح می‌شود و رشته‌های ارتجاعی پوست را تضعیف می‌کند.

 

درمان ترک پوستی در مردان در نتیجه افزایش ماهیچه

 

عواملی که احتمال ابتلا به ترک پوستی را افزایش می‌دهند:

هر کسی ممکن است به استرچ مارک دچار شود، اما بعضی از عوامل، احتمال ابتلا به این عارضه را افزایش می‌دهند، از جمله:

-مونث بودن

-داشتن سابقه فامیلی ترک پوستی

-حاملگی ، خصوصاً برای زنان جوان‌تر

-داشتن اضافه وزن یا چاقی مفرط

-افزایش یا کاهش وزن ناگهانی

-استفاده طولانی مدت از داروهای کورتیکواستروئیدی

-انجام عمل زیبایی سینه‌ها

-سندروم کوشینگ، مارفان یا بعضی از انواع دیگر اختلالات ژنتیکی

ترک پوستی را به چه روش‌هایی می‌توان درمان کرد؟

شکل‌گیری این خطوط که با نام ترک پوستی، استرچ مارک یا استریا شناخته می‌شوند، در خانم‌ها بسیار شایع‌تر است به صورتی که خانم‌ها دو و نیم برابر آقایان به ترک‌های پوستی دچار می‌شوند.

البته باید بدانید که از نظر پزشکى الزامی براى درمان این خطوط وجود ندارد و پوست شما سالم است .

معمولا” بیشتر افراد به دلایل زیبایى به دنبال درمان ترک های پوستی هستند روش های درمانی ترک های پوست مثل روش های درمان سایرانواع اسکار بر پایه تحریک پوست برای ترمیم اسکار و محو کردن آن است.

در ادامه به بعضی از روش‌های درمانی که به بهبود ظاهر و بافت پوست درگیر استرچ مارک کمک می‌کنند، اشاره می‌کنیم:

  • استفاده از ترکیبات رتینوئید
  • درمان‌ با لیزر
  • میکرودرم‌ ابریژن
  • میکرونیدلینگ
  • استفاده از کرم های موضعی

استفاده از کرم های موضعی برای درمان استرچ مارک ها نیز نوع دیگری از درمان به روش غیر تهاجمی میباشد که در صورت انتخاب محصول مناسب و طی کردن دوره ی درمان منظم میتوانند در درمان این نوع از آسیب پوستی موثر واقع شوند.

کرم استرچ مارک کمپانی اسکار هیل از یک ترکیب اختصاصی و ثابت شده که در پشگیری و درمان استرچ مارک موثر است ساخته شده است.اگر زمانی که ترک های پوستی شما تازه است و رنگ تیره ای دارد درمان را شروع کنید شانس درمان قطعی

 

درمان ترک های پوستی ناشی از چاقی

 

آن و ترمیم سریع پوست آسیب دیده به مراتب بیشتر است اما اگر مدت زمان زیادی از ایجاد استرچ مارک بر روی پوست میگذرد نیز نیازی به نگرانی نیست.

این محصول  به دلیل داشتن ترکیبات  اختصاصی  برای درمان استرچ مارک های قدیمی نیز به اندازه ی استرچ مارک های جدید موثر واقع میشود.

استفاده از این محصول برای مادران باردار از انتهای ماه سوم حاملگی جهت پیشگیری از ایجاد استرچ مارک ها  امکان پذیر است و مانعی ندارد.

 

 

پیشگیری و درمان انواع ترک های پوستی با محصولات اسکارهیل

Dgdena2
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *