درمان جای سوختگی لیزر موهای زائد

سوختگی بعد از لیزر-اسکاراستاتیک بهترین ترمیم کننده بعد ازلیزر

امروزه تعداد خانم ها و آقایانی که برای حذف موهای زائد روش لیزر را  انتخاب میکنند افزایش یافته چون لیزر موهای زائد نه تنها به علت اینکه پوستی لطیف و نرم را را به شما هدیه می دهد؛ محبوبیت پیدا کرده بلکه چون از رشد مجدد موهای زائد تقریبا به طور دائمی جلوگیری می کند؛ استقبال گسترده ای از آن شده است. همزمان تعداد آسیب هایی مانند سوختگی نیز رشد قابل توجهی داشته است که دلیل عمده ی سوختگی با لیزر مراجعه به سالنها و آرایشگاه هایی باشد که خدمات لیزر مو های را توسط افراد بی تجربه انجام می دهند.اگر برای شما هم این اتفاق پیش آمده اصلا جای نگرانی نیست با استفاده از ترمیم کننده بعد از لیزر مانند اسکار استاتیک نگرانی شما را از جهت درمان جای سوختگی ناشی از لیزر موهای زائد را کاملا برطرف میکند

اگر به یک کلینیک تخصصی و حرفه ای مراجعه کنید احتمال ایجاد سوختگی ناشی از لیزر کاهش می یابد . تکنسین‌های با تجربه و آموزش دیده، تنظیمات دستگاه لیزر را متناسب با پوست و موی هر شخص تعیین کرده و درمان را طبق دستورالعملهای استاندارد انجام می دهد.

به طور خلاصه میتوان گفت بهتر است لیزر موهای زائد را در سالن های آرایشی حتی در صورتی که نرخ آنها ارزان تر از کلینیک های تخصصی باشد؛ انجام ندهید. چون در این صورت خودتان را در معرض خطر سوختگی ناشی از لیزر قرار می دهید. حتی انجام لیزر در خانه با استفاده از دستگاه های لیزر خانگی، شما را در معرض ریسک سوختگی جزئی و شدید قرار می دهد.

چنانچه در اثر خطای تکنسین لیزر دچار سوختگی شدید حتماً باید مراقبت ها و احتیاط های لازم را پیش از ادامه جلسات لیزر رعایت کنید . سوختگی شدید یا جزئی در اثر لیزر مو  اصلا طبیعی نیست و باید بلافاصله بعد از مشاهده علائم درمان آن را با کرم  ترمیم کننده بعد از لیزر  (اسکار استاتیک)  شروع کنید.

 

سوختگی بعد از لیزر اسکار استاتیک بهترین ترمیم کننده بعد از لیزر

اصلی ترین دلایل  سوختگی ناشی از لیزر موهای زائد

 • مراجعه به تکنسین های لیزر‌ بی تجربه و بی صلاحیت
 • انتخاب دستگاه نامناسب لیزر بر اساس پوست و موی بیمار
 • عدم مراقبت از پوست بعد از لیزر موهای زائد
 • استفاده از حرارت بیش از حد حین حذف موهای زائد با دستگاه لیزر

 

علائم سوختگی درجه یک ناشی از لیزر مو چیست؟

علائم سوختگی درجه یک ناشی از لیزر مو های به راحتی قابل تشخیص است چون شامل تورم بیش از حد در ناحیه لیزر و همراه با درد در آن ناحیه می شود. در صورتی که لایه ای از پوست شما چند ساعت یا یک روز بعد از انجام لیزر مو برداشته شد حتما دچار سوختگی درجه یک شده اید.

به سوختگی درجه یک، سوختگی سوپرفیشیال نیز می گویند که می تواند تاثیر منفی روی لایه‌های بالایی پوست شما پس از فرآیند لیزر موهای زائد داشته باشد. در صورتی که سوختگی در ناحیه وسیعی از بدن شما اتفاق بیفتد و درد زیادی داشته باشید و در صورتی که ترشحاتی دیده نشود باید بلافاصله از کرم سیلیکونی ترمیم کننده بعد از لیزر اسکار استاتیک استفاده کنید تا سوختگی شما بهبود یافته و درد تسکین پیدا کند.

 

سوختگی بعد از لیزر اسکار استاتیک بهترین ترمیم کننده بعد از لیزر

علائم سوختگی شدید ناشی از لیزر موهای زائد به این ترتیب است :

 • تورم شدید
 • قرمز شدن پوست
 • داغ شدن بیش از حد پوست هنگام لیزر مو و خنک نشدن آن
 • مشاهده تغییر رنگ پوست

باز هم تاکید می کنیم زمانی که فرآیند لیزر با دستگاه لیزر توسط تکنسین حرفه ای و با تجربه انجام گیرد به هیچ عنوان سوختگی توسط بیمار تجربه نخواهد شد و بیمار فقط عوارض جانبی موقتی شامل التهاب، سوزش و تورم خفیف را تجربه خواهد کرد که پس از چند ساعت خود به خود از بین می رود.

 

در صورتی که دچار سوختگی ناشی از لیزر موهای زائد شدم چه کاری باید انجام دهم؟

ابتدا توجه به این نکته مهم است که بروز علائم سوختگی ممکن است حدوداً یک ساعت پس از پایان جلسه لیزر مو خود را نشان دهد. در این زمان احتمالا شما سالن آرایشی را ترک کرده و به خانه برگشته اید. بنابراین در صورتی که پوست شما بیش از حد قرمز شد و علائم سوختگی روی آن مشاهده کردید و بعد از گذشت چند ساعت تا یک روز علائم تورم و درد آن کاهش پیدا نکرد باید بدون فوت وقت درمان با اسکار استاتیک را شروع کنید

 

بهترین روش درمان سوختگی ناشی از لیزر موهای زائد چیست؟

تیم اسکارهیل برای درمان قطعی و بدون بازگشت آثار سوختگی ناشی از لیزر موهای زائد به شما استفاده از کرم اسکار استاتیک را توصیه میکند

اسکار استاتیک از لحاظ عناصر تشکیل دهنده تنها کرم موجود در بازار است که علاوه بر سیلیکون (که استاندارد طلایی ترمیم جای زخم و سوختگی است) حاوی 23 ماده درمانی فعال در زمینه ی ترمیم پوست آسیب دیده است.

این کرم التهاب سوختگی ناشی از حرارت لیزر را بلافاصله کاهش داده و با استفاده ی مداوم از آن آثار سوختگی را به طور کامل از بین میبرد.

اگر از زمان سوختگی توسط لیزر مدت زمان زیادی گذشته اصلا جای نگرانی نیست اسکار استاتیک توانایی ترمیم انواع زخم های قدیمی و جدید را داراست فقط طول درمان زخم های قدیمی به طبع بیشتر میشود ولی در نظر داشته باشید که تداوم استفاده از آن نیز حائز اهمیت است

 

اسکار استاتیک بهترین ترمیم کننده بعد از لیزر سوختگی بعد از لیزر

چطور باید از سوختگی ناشی از لیزر موهای زائد جلوگیری کرد؟

یکی از مهمترین عواملی که ریسک سوختگی ناشی از لیزر مو را کاهش می دهد مراجعه به کلینیک تخصصی لیزر مو با تجربه و حرفه ای است که فرایند ایمن و مطمئن را با تکنسین های آموزش دیده به شما ارائه می دهد.

از دیگر راهکارهای جلوگیری از از سوختن پوست حین لیزر موهای زائد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مطمئن شوید که دستگاه لیزر مورد استفاده مجوزها و تاییدیه های لازم را دارد و به خوبی سرویس شده است.
 2. مطمئن شوید که دستگاه لیزر مورد استفاده با نوع پوست، رنگ پوست و نوع موی شما مطابقت دارد.
 3. مدرک تکنسین لیزر را بررسی کنید و مطمئن شوید آموزش های لازم را در خصوص استفاده از دستگاه لیزر را دیده است.

 

سوختگی بعد از لیزر اسکار استاتیک بهترین ترمیم کننده بعد از لیزر

آیا اثر سوختگی ناشی از لیزر مو روی پوست باقی می ماند؟

سوختگی های ناشی از لیزر مو شدید هستند و اثر آنها روی پوست در صورتی که به درستی از آن مراقبت نشود؛ باقی می ماند. در هر صورت باقی ماندن جای سوختگی روی پوست بستگی به شدت آسیب دیدگی و نحوه مراقبت از آن دارد. بنابراین بهتر است تا زمانی که جای سوختگی ناشی از لیزر موها کاملا بهبود یابد؛ استفاده از کرم اسکار استاتیک را ادامه دهید.

 

سوختگی بعد از لیزر اسکار استاتیک ترمیم کننده بعد از لیزر

 

اگر سوختگی ناشی از لیزر موهای زائد بسیار خفیف باشد می توانید با رعایت نکات زیر به بهبود سریعتر آن با درمان های خانگی کمک کنید:

 • ناحیه از پوست را که دچار سوختگی شده را در سریعترین زمان ممکن خنک کنید.
 • اگر در خانه هستید چند تکه یخ را داخل حوله بپیچید روی ناحیه ای که دچار سوختگی شده قرار دهید. در صورتی که حوله خیس شد هر چند دقیقه یک بار یخ آن را تعویض کنید.
 • با مشاهده تاول ها نیز باید آنها را خنک کنید و حوله سرد دیگری روی آن قرار دهید.
 • هرگز نباید یخ را به طور مستقیم روی پوستی که دچار سوختگی شده قرار دهید.
 • هرگز بیش از ۱۰ دقیقه حوله حاوی یخ را روی ناحیه سوخته شده قرار ندهید. بعد از هر 10 دقیقه باید کیسه یخ را بردارید و چند دقیقه به پوست خود استراحت دهید.
 • از روغن های چرب روی پوست ناحیه ای که سوخته شده استفاده نکنید. زمانی که پوست شما شروع به بهبود کرد ، استفاد از کرم ترمیم کننده اسکار استاتیک را شروع کنید.
 • هرگز تاول های ناشی از سوختگی لیزر مو را نترکانید چون موجب عفونی شدن زخم و باقی ماندن جای آن می شود.
 • اگر سوختگی شدید باشد احتمالاً مجبورید از گازهای استریل برای پانسمان آن استفاده کنید اما دقت کنید که بانداژها خیلی سفت بسته نشود.
 • با تجویز پزشک از کرم های آنتی بیوتیک و هیدروکورتیزون روی ناحیه سوخته شده اعمال کنید.
 • در صورت مشاهده هر گونه عفونت روی پوستتان به متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

اسکار استاتیک بهترین ترمیم کننده بعد از لیزر برای درمان جای زخم و سوختگی با لیزر

برای مشاهده و خرید کرم سیلیکونی اسکار استاتیک اینجا را کلیک کنید 

تیم متخصص و مجرب کمپانی اسکارهیل تا زمان درمان قطعی جای زخم  در کنار شما خواهد بود ، شما میتوانید با ارسال عکس اسکار خود برای ما در هر ساعت شبانه روز به صورت رایگان مشاوره تخصصی بگیرید.

 

Dgdena2
دیدگاه کاربران 8 دیدگاه
 • شبنم.ن.م 18 دسامبر 2020 / 4:56 ب.ظ

  سلام.من پنج روز پیش جلسه چهارم لیزر بیکینی ام بود.همیشه هردفعه وقت لیزر درد زیاد داشتم.ولی فقط برا دودقیقه بود به خونه نرسیده تموم‌میشد.دردم.نه خارش نه تاوش ونه قرمزی تابحال نداشتم.ولی اینبار سوزش ام زیادتر بود.که اونم‌ یک ساعته برطرف شد.همین.فرداش که نگا کردم دیدم اطراف ناحیه لابیا انگار مو داره کلا.کلی تعجب کردم..دقت که کردم.دیدم مو‌نیس.خط های نازک سیاه هستند.از هردوطرف.انگار با مداد سیاه.خط کشیدن هاشور زدن.ولی اصلا هیچ درد خاصی ندارن.زنگ زدم. دکتر.گغتن فقط از پمادمگاکورت استفاده کنم.تورو خدا این خط ها ی سیاه میره؟؟تاول خارش و جوش و‌قرمزی هم ندارم.اصلا

  • dgdena 6 ژانویه 2021 / 10:16 ق.ظ

   برای برطرف شدن عوارض ناشی از لیزر میتوانید از کرم اسکاراستاتیک استفاده کنید. علاوه بر اینکه خارش سوزش و التهاب را کاملا برطرف میکند اگر پوست شما در اثر لیزر دچار سوختگی و ایجاد تیرگی ناشی از آن شده باشد این اسکار هم کاملا برطرف میشود. فقط توجه داشته باشید که رعایت روش مصرف دقیق بسیار مهم است. روزی سه الی چهاربار یک لایه نازک روی پوست تمیز و خشک حداقل به مدت دو ماه استفاده کنید. کرم اصلا نباید با ناحیه مخاطی برخورد داشته باشد.

 • Mahsa 14 نوامبر 2020 / 3:21 ب.ظ

  سلام وقتتون بخیر من 4 روز پیش لیزر کردم با دستگاه دایود جلسه پنجمم بود و برای اولین بار بود که پماد زایلاپی برای بی حسی زدم بعد از اون ساق پام و یکمی هم بیکینی خارش نسبتا زیادی پیدا کرد که دفعات قبل اصلا اینجوری نشده بودم میخواستم بدونم علتش چیه؟ اگر بخاطر درجه زیاد لیزر بوده من به اپراتور بگم که درجش رو کمتر کنه بعد از لیزر هم درد شدیدی هم نداشتم یه سوزش خفیف بود اما تازه امروز که 4امین روزه متوجه شدم قسمت بیکینیم انتهاش یعنی نزدیک واژن و مقعد کمی سوختگی در 3 قسمت وجود داره و روی هم رفته میشه گفت اندازه سطح یک سکه میشه و مثل این شده که یه لایه پوست روش کنده شده و یکم قرمزه برای درمانش باید چیکار کنم ؟ دفعه بعدی میتونم این قسمت رو لیزر کنم یعنی باعث سوختگی بیشتر نمیشه ؟

  • dgdena 29 نوامبر 2020 / 1:04 ب.ظ

   دوست گرامی عوارض ناشی از لیزر تا حدودی طبیعی است، جهت التیام پوست و پیشگیری از ایجاد لک ،از کرم اسکاراستاتیک استفاده کنید تا التهابات ناشی از لیزر نیز فروکش کند.

 • شمیم 22 جولای 2020 / 2:06 ب.ظ

  سلام من ده روز پیش زیر بغلمو لیزر کردم متاسفانه خود دکتر لیزر کردو الان یه قسمت سوخته و متورم شده و وسطش سفید شده،خیلیم درد داره چون زیر بغلم هست هوا نمیخوره خوب نمیشه،این پماد توی شرایط من میتونه جای زخمم رو ترمیم کنه ؟

  • نویسنده یک 22 جولای 2020 / 2:09 ب.ظ

   سلام.دوست عزیز، کرم اسکار استاتیک در صورتی که زخم ترشح نداشته باشد ، مناسب و کاملا تاثیر گذار خواهد بود.

 • saghar 22 جولای 2020 / 1:59 ب.ظ

  سلام من حدود یک ماه پیش ساق پامو لیزر کردم روی پام لک سفید ایجاد شده ، این لک ها چطوری کاملا از بین میره ؟

  • نویسنده یک 22 جولای 2020 / 2:00 ب.ظ

   سلام.دوست عزیز کرم سیلیکونی اسکار استاتیک برای مشکل شما مناسب و کاملا تاثیر گذار است. اما حتما به خاطر داشته باشید که نظم مصرف و تکمیل طول دوره ی درمان بسیار تعیین کننده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *