روش های تهاجمی و غیر تهاجمی برای درمان انواع مشکلات پوستی

بررسی روش های تهاجمی و غیر تهاجمی برای درمان مشکلات پوستی

از گذشته تا به امروز انسان ها برای درمان  و از بین بردن ضایعه ها و مشکلات پوستی خود از روش های گوناگونی استفاده کرده اند که همزمان با پیشرفت علم پزشکی و تکلونوژی این روش ها دستخوش تغییراتی نیز بوده اند ، یکی از تقسیم بندی هایی که برای روش درمان انواع مشکلات پوستی عنوان می شود تقسیم به دو روش «تهاجمی»  و  «غیر تهاجمی»  است ، که در ادامه به بررسی این دو روش می پردازیم و در آخر محصولات ترمیم کننده اسکارهیل را که قابلیت ترمیم انواع مشکلات پوستی را از طریق سیلیکون تراپی که یک درمان غیر تهاجمی است را به شما معرفی میکنیم

روش تهاجمی :

چنانچه یک فرآیند پزشکی نیاز به  برش با اندازه و عمق مختلف در پوست داشته باشد که اصطلاحا به عنوان اعمال جراحی باز شناخته میشود روش تهاجمی نامیده میشود ، در غیر این صورت غیر تهاجمی خواهند بود. در واقع روش های غیر تهاجمی به معنای استفاده از روش های بدون نیاز به جراحی و بیهوشی میباشد که کمترین آسیب رو به بافت اصلی پوست میزند.

اگر بپرسید کدام روش بهتر است باید بگوییم بستگی به سن،نوع پوست،سرعت و میزان اثربخشی دارد اما

توصیه ی ما این است که به طور کلی تا جای ممکن نباید به سمت روش های تهاجمی رفت چون علاوه بر هزینه های بالا و دوران نقاهت های طولانی گاه عوارض جبران ناپذیری برای شخص به همراه خواهد داشت

روش های تهاجمی در درمان مشکلات پوستی از طریق تزریق کورتون

چند نمونه روش درمانی «تهاجمی» عبارتند از :

-تزریق کورتیکو استروئیدها (تزریق داروی تریامسینولون به داخل ضایعه شایع ترین شکل استفاده از کورتون در درمان اسکار است)

لازم به ذکر است که مصرف کورتون در طولانی مدت خود عوارض زیادی برای بیمار به همراه خواهد داشت.بنابراین برای مصرف در طولانی مدت توصیه نمیشود.

-انواع جراحی ها

-لیزر درمانی

-کرایو تراپی

-رادیو تراپی

لیزر کردن اسکار درمان مشکلات پوستی

 

و از نمونه روش های درمان «غیر تهاجمی» میتوان به استفاده از انواع کرم های پوستی،لیفتینگ،تزریق ژل،تزریق چربی،میکرودرم و پیلینگ اشاره کرد.

مزایای استفاده از روش های غیر تهاجمی پوست:

  • عدم نیاز به جراحی:

هیچ یک از روش های غیر تهاجمی به جراحی عمومی نیاز ندارند و میتوان آن ها را از طریق بی حسی موضعی اجرا کرد.

  • دوره ی نقاهت کوتاه:

در روش های غیر تهاجمی دوره ی نقاهت بیمار به میزان قابل توجهی کاهش میابد و در برخی از موارد هم دوره ی نقاهت وجود ندارد و بیمار میتواند سریعا به زندگی عادی خود برگردد.

  • عوارض کمتر:

به دلیل عدم انجام جراحی و جلوگیری از آسیب بافت ها و جایگزینی با بی حسی های موضعی به طبع میزان آسیب های احتمالی به حداقل میرسد.

  • هزینه های کمتر:

جراحی و بیهوشی علاوه بر مشکلاتی که برای بیماران ایجاد میکنند میتوانند هزینه ها را تا چند برابر افزایش بدهند و همین مسئله موجب شده تا امروزه تنها برای تغییرات سنگین و شدید و یا موارد خیلی ضروری از این روش استفاده بشود.

معایب روش درمان غیر تهاجمی

هیچکدام از روش های درمان و فرآیند های زیبایی بدون ایراد نیستند.

بزرگترین ایرادی که میتوان برای این روش ها عنوان کرد این است که این روش ها نمیتوانند در مدت زمان کوتاه تغییرات فاحشی را ایجاد کنند و درمان با آن ها نیازمند فاکتور زمان است.

و در مواردی نیز  مشکلات پوستی همچون حساسیت به ترکیباتی که در این روش ها استفاده میشود مطرح میشود.

البته این معایب در بسیاری از روش های زیبایی وجود دارند و نمی توان احتمال وقوع آن ها را به صفر رساند اما در کل معایب این روش ها در مقایسه با مزایای آنها بسیار ناچیز تلقی می شود و همین موضوع نشان دهنده ی بازده مناسب این روش در مقایسه با روش های دیگر است.

با استفاده از محصولات اسکارهیل میتوان به راحتی از تمامی مزایای درمان به روش «غیر تهاجمی» بهره جست ضمن این که به علت استفاده از با کیفیت ترین مواد اولیه ی موجود در ترکیبات (درصد بالای سیلیکون طبی خالص) باعث مشاهده ی بهترین نتایج ممکن میشود و میزان حساسیت های احتمالی را نیز تا حد زیادی کاهش و نزدیک به صفر میرساند،همچنین کاملا ایمن و بدون عوارض شناخته شده میباشد

استفاده از محصولات ترمیم گننده اسکارهیل یک روش غیر تهاجمی درمان اسکار است

کمپانی اسکارهیل آمریکا 3 محصول ترمیم کننده ی سیلیکونی را برای انواع مشکلات پوستی تولید میکند که یک درمان موثر ، بی خطر و غیرقابل بازگشت است.

نوار سیلیکونی اِسکار اِف-ایکس حاوی 100 % سیلیکون طبی خالص موثر در ترمیم انواع جای زخم جراحی است ، درمان جای زخم با استفاده از نوار های سیلیکونی به عنوان استاندارد طلایی درمان پوست آسیب دیده ناشی از برش و بخیه جراحی تلقی می شود ، با استفاده از نوار سیلیکونی اسکار اف-ایکس به مدت 8-16 ساعت در طول شبانه روز می توانید شاهد پیشرفت چشمگیر در از بین بردن جای زخم باشید ، شیت سیلیکونی اسکارهیل برای انواع جراحی های درمانی و زیبایی دارای سایز های متنوع ، متناسب با اندازه ی زخم جراحی است.

از بین بردن آثار به جا مانده از جراحی های درمانی و زیبایی سینه و ترمیم جای زخم سزارین و سایر جراحی های شکمی از متداول ترین درمان هایی است که توسط این نوارهای سیلیکونی انجام میشود .

گاهی اوقات استفاده از نوار سیلیکونی در بعضی از نقاط بدن ( مانند آسیب های پوستی در صورت ، گردن و زخم های ایجاد شده روی پوست مفاصل) مشکل است به همین منظور کمپانی اسکارهیل به شما ژل سیلیکونی رژواسیل را معرفی میکند ، این ژل حاوی 97 % سیلیکون طبی خالص است که مکانیسم درمانی نوار های سیلیکونی اسکار اف ایکس را تقلید میکند ، استفاده از این ژل سیلیکونی برای درمان جای زخم هایی که در صورت ایجاد شده بسیار ایده آل است ، چرا که فرمول رژواسیل بسیار ملایم است و علاوه بر خواص درمانی بسیار زیادی که دارد ضد آب و بدون رنگ و بو و خاصیت چربی و چسبندگی است و حتی بعد از استفاده از این ژل میتوانید روی پوست ، از محصولات آرایشی و ضد آفتاب نیز استفاده کنید. این خواص رژواسیل استفاده از آن را برای پوست آسیب دیده ی کودکان را نیز بسیار راحت کرده است و معمولا برای ترمیم زخم هایی که روی پوست کودکان ایجاد می شود استفاده از رژواسیل توصیه و تجویز می شود .

ژل سیلیکونی رژواسیل - Rejuvasil silicone scar Gel

معمولا بعد از ترمیم پوست آسیب دیده تفاوت رنگ اسکار با  رنگ پوست سالها باقی میماند به همین منظور اسکارهیل ، کرم سیلیکونی اِسکاراِستاتیک را معرفی میکند ، این کرم علاوه بر مولکول سیلیکون حاوی 23 ماده درمانی فعال در زمینه کاهش التهاب و درمان آسیب های پوستی است با استفاده از این کرم بر روی جای زخم می توانید شاهد همرنگ شدن جای زخم با رنگ پوست خود شوید. معمولا در فاز آخر پروتکل درمانی آثار به جا مانده از انواع آسیب های پوستی استفاده از این کرم سیلیکونی توصیه میشود ، اسکار استاتیک یک درمان موثر در از بین بردن جای انواع اسکار های قدیمی نیز به حساب می آید

کرم سیلیکونی اسکار استاتیک - Scar esthetique

در هر صورت اگر در شناسایی مدل زخم خود و انتخاب راه حل درمان یا انتخاب محصول سیلیکونی برای ترمیم اسکار دچار مشکل شدید مشاورین مجرب کمپانی اسکار هیل به صورت آنلاین  در هر ساعت از شبانه روز  برای ترمیم پوست آسیب دیده خود و از بین بردن انواع ضایعه های پوستی به شما مشاوره تخصصی و رایگان میدهند و با شما تا آخر درمان و ترمیم پوست آسیب دیده تان با شما همراه هستند

برای دریافت مشاوره تخصصی و رایگان کافیست از اسکار خود برای ما عکس ارسال کنید مشاورین ما در اسرع وقت شما را برای از بین بردن انواع زخم راهنمایی میکنند.

 

Dgdena2
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *