عناصر تشکیل دهنده کرم اسکار استاتیک(2)

کرم اسکار استاتیک حاوی عصاره جلبک های دریایی برای ترمیم پوست آسیب دیده

همانطور که میدانید کرم سیلیکونی اسکار استاتیک داراي ۲۳ ماده درماني فعال براي درمان انواع اسکار مي باشد که هیچ کدام از محصولات فعلی موجود در بازار در زمینه از بین بردن جای زخم ، اين حجم و تعداد ترکیبات فعال درمانی ندارد. مواد تشكيل دهنده اين کرم اساسا جزء مواد آنتي اكسيدان پلي پپتيد و سيليكون مايع و چندين تركيب گياهي براي بهبود ظاهر اسکار مي‌باشد . دو نمونه از ترکیبات گیاهی استفاده شده  در فرمول کرم اسکاراستاتیک ، عصاره دو گروه از جلبک های دریایی ” آلگا ” و ” لامینار” هستند که در این مطلب به بررسی خواص این دو گروه جلبک های دریایی که خاصیت ترمیم کنندگی فوق العاده ای دارند می پردازیم .

 

عصاره جلبک های دریای موثر در از بین بردن جای زخم

فوايد درمانی عصاره‌ی جلبک های دریایی

شناسایی دریا ها موجب شده است که از آن فرآورده های بسیاری برای انسان حاصل شود، یکی از این فرآورده ها جلبک ها هستند که به زندگی روزانه ی بشر فواید بسیاری می رسانند. جلبک های دریایی از دیر باز برای انسان ها و حیوانات به عنوان غذا و منابع ارزشمندی از مواد طبیعی هستند.

جلبک های دریایی با داشتن ویتامین E،سلنيوم،تيروزين و توكوفرول از منابع قوي و موثر آنتي اكسيدان به حساب می‌آیند. همچنین باعث افزایش جریان خون در سطح پوست میشوند و التهابات پوستی را نیز کاهش میدهند. در واقع میتوان گفت جلبک های دریایی یک پاک‌کننده‌ی قوی هستند که سلول های مرده را از بین میبرند. مطالعات جدید نشان داده اند که جلبک های دریایی حاوی یک ماده‌ی طبیعی هستند که قادر است سلول های بنیادی را برای ترمیم پوست و از بین بردن جای زخم  را به مدت ۳ روز زنده نگه دارد.

دیواره ی سلولی جلبک ها حاوی ماده ای به نام “آلژینات “ است که به صورت طبیعی از نوعی پلی ساکارید تولید میشود. نگهداری سلول های بنیادی در آلژینات به ماندگاری سلول های بنیادی با حفظ تمام قابلیت های آن‌ها کمک میکند و باعث میشود تا در برابر آسیب های ناشی از محیط محافظت شوند.

از جلبک های دریایی در درمان زخم های عمیق و مزمن که برای بهبودی نیاز به مداخلات درمانی دارند نیز میتوان استفاده کرد.

در اصل استفاده از آلژینات به عنوان پانسمان زخم برای مرطوب نگه داشتن محیط یکی دیگر از کاربرد های این ماده ی طبیعی است چرا که جلبک ها موجب رطوبت بخشی و احیای سلول‌های پوستی میشوند.

عصاره جلبک های درمانی موثر در ترمیم پوست آسیب دیده

 

دو نمونه از  مهم ترین عصاره ی جلبک های دریایی به کار رفته در محصول کرم اسکار استاتیک عبارتند از:

  • عصاره ی جلبک آلگا (Algae extract)
  • عصاره ی جلبک لامیناریا (Laminaria japonica extract)

که هر دو با دارا بودن فواید بسیار جلبک ها برای بهبود و سلامت هر چه بیشتر پوست به کار گرفته شده‌اند.

 


 

انسان همیشه برای زیبایی پوست و چهره ی خود و همچنین برای درمان بیماری های پوستی به دنبال بهترین راه ها و درمان های ممکن بوده و روش های مختلفی را نیز به کار گرفته است. در ۱۰۰ سال گذشته گیاهان نقش تعیین کننده ای در درمان بیماری ها و آسیب های پوستی ایفا می کردند اما با پیدایش داروهای شیمیایی به تدریج نقش آن‌ها کمرنگ شد. در سال‌های اخیر با گرایش مجدد مردم به مصرف دارو‌های گیاهی و عوارض جانبی کمتر آنها،تعادل مصرف به نفع داروهای گیاهی در حال رقم خوردن است.

عصاره ی جلبک های موجود در کرم اسکار استاتیک با مهار آنزیم هایی که باعث تجزیه کلاژن در پوست میشوند ، خاصیت ضد پیری را نشان داده است. همچنین می توانند تجزیه اسید هیالورونیک در پوست را کاهش دهند ، در نتیجه باعث بهبود هیدراتاسیون و شادابی می شوند. این دو گروه از جلبک ها منبع تغذیه مواد مغذی و مواد معدنی هستند که می توانند به جذب سموم از پوست ، آنتی اکسیدان ها و پپتیدها کمک کنند و ویتامین ها و مواد معدنی ضروری را دوباره احیا می کند.

 

موادتشکیل دهنده کرم اسکار استاتیک جهت درمان اسکار.jpg (1)

 

در هر صورت مشاورین مجرب کمپانی اسکار هیل به صورت آنلاین  در هر ساعت از شبانه روز  برای ترمیم پوست آسیب دیده شما و از بین بردن انواع ضایعه های پوستی به شما مشاوره تخصصی و رایگان میدهند و  تا آخر درمان و ترمیم پوست آسیب دیده تان با شما همراه هستند

برای دریافت مشاوره تخصصی و رایگان کافیست از اسکار خود برای ما عکس ارسال کنید مشاورین ما در اسرع وقت شما را برای از بین بردن انواع زخم راهنمایی میکنند.

Dgdena2
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *