هر آنچه درباره سیلیکون باید بدانید

درباره سیلیکون (Silicone) چه میدانید ؟ آیا میدانید که سیلیکون تراپی استاندارد طلایی و تنها روش غیر قابل برگشت و ثابت شده درمان انواع اسکار است ؟

درباره نقش سیلیکون در درمان جای زخم چه میدانید ؟ سیلیکون برای پوست چه سودی دارد؟

مولکول سیلیکون ثابت کرده که در درمان قدیمی ترین و غیر نرمال ترین اسکار ها موثر است.

بعد  از اینکه زخم بسته شد و دیگر اثری از ترشح و خونریزی در ناحیه اسکار نبود میتوانید برای از بین بردن جای زخم از درمان از طریق سیلیکون استفاده کنید.

 

اسکار ها چگونه شکل میگیرند

اسکار

بعد از ایجاد زخم پوست یا برش جراحی ،زخم بسته شده و اسکار شروع به شکل گرفتن میکند. همانطور که پوست فرآیند احیا ی خود را شروع میکند تبخیر سطحی و از دست دادن رطوبت در ناحیه اسکار ممکن است تا 2 سال طول بکشد.

از دست دادن رطوبت باعث خشک شدن پوست میشود. در نتیجه بدن به سلول های اطراف اسکار دستور تولید کلاژن بیشتر میدهد، این روش بدن برای مقابله با خارج شدن رطوبت در ناحیه اسکار است. هرچقدر که آب و رطوبت در ناحیه اسکار کم شود کلاژن بیشتری تولید میشود و هرچه کلاژن بیشتری تولید شود اسکار شما برجسته تر می شود ، اسکار های برجسته و برآمده شده اگر درمان نشوند تبدیل به اسکارهای کلوئیدی عود کننده و رو به رشد میشوند.

سیلیکون چطور به درمان اسکار کمک میکند ؟

وقتی که نوار سیلیکونی یا ژل سیلیکونی را روی جای زخم میگذارید باعث میشود که آب و رطوبت از دست داده شده جبران شود و ترشح کلاژن رگوله و هدفمندتر می شود. سیلیکون با جلوگیری از تبخیر سطحی اسکار باعث جلوگیری ازبرجسته تر شدن و بزرگ تر شدن اسکار میشود ، در نتیجه اسکار شما مسطح و نرم میشود و کمتر به چشم می آید، همچنین اگر از نوار های سیلیکونی استفاده کنید باعث جلوگیری از ورود باکتری های مضر به اسکار میشود.

 

نوار های سیلیکونی

نوار سیلیکونی اسکار fx

نوار های سیلیکونی به عنوان بهترین محصول برای درمان جای زخم و سوختگی شناخته می شوند.

نوار های سیلیکونی حتی در درمان زخم های بالای 16 سال نیز کارایی خود را ثابت کرده اند و  سیلیکون برای انواع پوست ها قابل استفاده هستند. این نوار ها در درمان اسکار های ناشی از سوختگی و جراحی و حتی در درمان بدترین اسکار های کلوئیدی و هایپرتروفیک موثر هستند .

علاوه بر این این نوع درمان برای مسطح شدن و کند شدن روند پیشرفت اسکار بسیار موثر است.

نوارهای سیلیکونی اسکار اف ایکس در شکل ها و سایز های متنوع برای درمان انواع جای زخم در نواحی مختلف پوست بیمار تولید میشود. هر نوار ، بسیار نرم و انعطاف پذیر است که دارای یک سمت چسبنده است که به راحتی قابل چسباندن است و قابل اعمال بر روی هر ناحیه از پوست که اسکار وجود داشته باشد است.

اگر به مدت 1 الی 4 ماه ، هر روز از این روش درمان استفاده کنید جای زخم شما برای همیشه از بین می رود.

 

ژل سیلیکون

ژل رژواسیل

ژل سیلیکونی رژواسیل حاوی ترکیبی از سیلیکون ، ویتامین سی ، روغن شترمرغ ( emu oil  ) و یک ترکیب شمیایی کمیاب به نام اسکوآلن (squalene oil) است . که باعث بهبود اسکار میشود. سیلیکونی که در ژل رژواسیل است مانند سیلیکون موجود در نوار های سیلیکونی عمل میکنند، یعنی کمبود رطوبت در نواحی اسکار را جبران میکند و ترشح کلاژن در آن نواحی را کاهش میدهد که باعث بهبود ظاهر اسکار میشود .

اکثر ژل های سیلیکونی موجود در بازار فقط دارای مولکول سیلیکون با غلظت پایین هستند. در حالی که ژل های سیلیکونی رژواسیل دارای یک ترکیب منحصر به فرد است که حاوی مولکول سیلیکون خالص با غلظت ، بالا جهت جلوگیری از تبخیر سطحی و سه ماده درمانی فعال دیگر جهت بازگشت رطوبت به ناحیه اسکار می باشد. ژل رژواسیل به سرعت خشک شده و اثری از خود به جا نمیگذارد.

ژل سیلیکونی رژواسیل یک درمان جایگزین برای نوار های سیلیکونی است که در بسته های 10-30ml  تولید میشوند. این درمان آسان و ارزان راهی برای بهبود جای زخم شما بدون نیاز به جراحی است .

 

چطور از محصولات سیلیکونی استفاده کنیم؟

همیشه برای مدیریت درمان جای زخم خود با دکترتان مشورت کنید.معمولا برای درمان سریع و مؤثر تر چند محصول را به ترتیب روی اسکار اعمال میکنند. همه محصولات سیلیکونی کمپانی اسکارهیل برای مقابله با اسکار های مقاوم به درمان قابل استفاده همزمان هستند ، دکتر شما ممکن از راه حل بخصوصی برای استفاده از ژل ، کرم و نوار های سیلیکونی برای بالابردن تاثیرشان بر اسکار ، به شما توصیه کند.

 

اثار به جای مانده از سزاریسن زخم

 

در هر صورت سیلیکون ، مؤثرترین ماده برای جلوگیری از تبخیر سطحی و جبران آب و رطوبت از دست داده شده است. در نتیجه باعث کاهش ترشح و تکثیر بی رویه کلاژن در ناحیه اسکار میشود .

dgdena
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *